“Ми підготували новий рейтинг за трьома категоріями: найбільші забруднювачі атмосферного повітря, найбільші забруднювачі води і найбільші утворювачі відходів. У цьому рейтингу ми порівняли як змінилися показники за останні роки. А щодо відходів, то це не тільки тверде побутове сміття, а й с/г відходи, будівельні, радіоелектроніки і небезпечні відходи,” — пояснив він.
При цьому він нагадав, що Україна взяла на себе зобов’язання щодо зменшення викидів в атмосферне повітря, скидів у воду і відповідно, переходу на низькокарбонову модель розвитку економіки.
“Це не такий короткий процес. Ми підписали Меморандум з державним банком, залучивши міжнародні кошти, і запропонували найбільшим підприємствам-забруднювачам брати пільгові кредити на екологічну модернізацію виробництв. Це європейський підхід ведення бізнесу. Деякі великі підприємства вже починають брати кредити, але поки що процес не став масовим. Все залежить від свідомості підприємців,” — пояснив О.Семерак.
Нагадаємо, за данними ООН, щонайменше 1,4 млн людей в Європі щороку помирають через забруднення навколишнього середовища.
За підсумками 2016 року, в Україні накопичено 12 млрд тонн відходів, з яких 12 млн тонн — це небезпечні та отруйні речовини, які провокують рак у населення.
При цьому в країні діє мораторій на екологічні перевірки, який, за даними експертів, унеможливлює врегулювання ситуації.