"Ринок електромобілів у світі розвивається доволі швидко. І Україна - не виключення. Станом на 15 вересня, за даними МВС, у нас вже зареєстровано майже 24 тисячі електрокарів. І ця цифра постійно зростає. Звісно, це лише кількість ввезених в Україну авто, а ми маємо стимулювати та надавати допомогу, у першу чергу, українському виробнику. Національною транспортною стратегією до 2030 року вже передбачено стимулювання використання електромобілів в Україні. Також внесено низку відповідних змін в українське законодавство. Ми, у свою чергу, розпочинаємо роботу над новою концепцією розвитку електромобільності в Україні задля створення належних умов і для виробництва вітчизняних електромобілів. Та запрошуємо до співпраці усіх бажаючих фахівців галузі", - відмітив Криклій.
Крім цього, міністерство активно працює над змінами у державні будівельні норми щодо планування і забудови територій, які б дозволили розміщення зарядних станцій на всіх дорогах загального користування та на АЗС.
"Так ми поліпшимо зручність у пересуванні між містами для власників електрокарів і стимулюватимемо їх приріст в Україні", - пояснив міністр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінінфраструктури розпочинає проект з оцифрування місцевих автошляхів.
Владислав Криклій також наголосив на важливості популяризації електричного громадського транспорту.
"Громадський електричний транспорт – важлива частина розвитку електромобільності. За участю місцевих держадміністрацій ми з вами маємо забезпечити поетапну заміну автомобільного транспорту на електротранспорт, зокрема шляхом залучення кредитів на сприятливих умовах та удосконалення законодавства", - додав очільник міністерства.
Учасники робочої групи ознайомилися з пропозиціями для розробки майбутньої концепції розвитку електромобільності та обговорили ключові аспекти, які вона має містити.
Нагадаємо, 9 вересня, на своєму засіданні уряд підтримав розроблений Мінінфраструктури законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт". Він чітко визначає у законодавстві України терміни "електричний транспортний засіб" ("електромобіль"), "електробус", "станція зарядки електромобілів", "вантажний електромобіль", "легковий електромобіль", "гібридний електромобіль", "плагін-гібридний електромобіль".