“Наша національна лінія на переговорах зі Скоп’є полягала в тому, що ми відстоювали складену назву зі словом Македонія і географічним до нього визначенням, яке діяло б у всіх випадках (erga omnes, з лат. „щодо всіх“), - сказав прем’єр. — Грецький уряд зробив усе, щоб в Преспанську угоду були включені всі ці параметри. І це вдалося. Це демонструється в кожній статті цієї угоди, а також в процесі перегляду конституції, який успішно завершився в Македонії”.
Ціпрас підкреслив, що сусідня країна припиняє називатися КЮРМ і, найголовніше, залишає позаду конституційну назву Республіка Македонія, яку визнали понад 130 країн, включаючи США, Росію і Китай, перетворюючись в Республіку Північна Македонія. “Це складена назва з географічним визначенням для всіх видів використання — як всередині країни, так і за кордоном, чого роками вимагала грецька сторона”, — сказав прем’єр.
Він зазначив, що колишня югославська республіка “погодилася з тим, що її мова, визнана ООН з 1977 року, є південнослов’янською мовою, що її культура не має зв’язку з давньогрецькою македонської культурою”. “Вона виключила зі своєї конституції будь-які підозри на ірредентизм (політика возз’єднання територій), а також будь-які, в тому числі і непрямі, посилання на (македонську) меншість (в Греції). В її новій конституції прямо говориться, що громадянство, яке зазначене в паспортах, не визначає і не передбачає етнічну приналежність громадян Північної Македонії”, — зазначив Ціпрас.
Глава уряду додав, що “сусідня країна зробила все, що грецька сторона коли-небудь висувала в якості попередньої умови, і навіть більше”. “Дякую моєму другові (прем’єр-міністру Македонії) Зорану Заеву за мужність і сміливість, проявлені ним з початку і до кінця цього процесу, оскільки він не відступив перед націоналістичними мітингами ненависті, які були організовані партією ВМРО-ДПМНЄ („Внутрішньою македонською революційною організацією — Демократичною партією за македонську національну єдність“), що є партнером (головної грецької опозиційної партії) „Нової демократії“ в Європейській народній партії, яка зробила ставку на насильство і провокування політичної нестабільності, щоб звести нанівець ці історичні зусилля”, — підкреслив Ціпрас.
Нагадуємо, прем’єр Македонії закликав Афіни підтримати зміну назви його країни.