Цитата
“Є багато справ. Німеччина готова до відкриття нової глави в трансатлантичному партнерстві”, — заявила Меркель.
Меркель наголосила на потребі виробити спільний підхід щодо окремих питань. При цьому, зауважила канцлерка, у неї немає жодних ілюзій стосовно того, що інтереси партнерів часом не співпадатимуть. Утім, про розбіжності потрібно відкрито говорити, додала вона.
Меркель у виступі також констатувала відсутність видимого прогресу в реалізації мінських домовленостей та зазначила, що “коли йдеться про суверенітет і територіальну цілісність України, ми не досягли жодного прогресу в останні роки”.
За її словами, конфлікт в Україні і поведінка Росії — це один з важливих викликів, які стоять перед трансатлантичним партнерством ЄС і США. “Тому нам необхідний жорсткий порядок денний щодо Росії, спільний порядок денний. Ми повинні запропонувати співпрацю, з одного боку, але, з іншого боку, ми повинні чітко зрозуміти наші розбіжності”, — додала канцлерка.
Деталі
Як зауважила Меркель, спільний порядок денний щодо Китаю є, ймовірно, ще складнішим. За її словами, Пекін з одного боку є системним конкурентом, але водночас від залучення Китаю не можна відмовлятися при вирішенні глобальних проблем, як-от захист клімату чи збереження біорізноманіття.
Для довідки
У грудні стало відомо, що Мюнхенська конференція з безпеки в 2021 році переноситься на невизначений термін через пандемію коронавірусу.
Мюнхенська конференція була заснована в 1962 році німецьким публіцистом Евальдом фон Кляйстом як “засідання представників оборонних відомств” країн — членів НАТО. З 1999 року у ній стали брати участь політики і військові з країн Центральної та Східної Європи, а також представники бізнесу. У межах форуму традиційно проходять численні неформальні і особисті зустрічі політиків.