ukenru
meriya-klichka-sabotuye-vprovadzhennya-e-kvitka-ekspert-kazhe-okhoronyayut-vidkati

Мерія Кличка саботує впровадження е-квитка: експерт каже, "охороняють" відкати

 • 11528 переглядiв

КИЇВ. 6 жовтня. УНН. Оскільки пасажирські перевезення завжди були джерелом "чорної" готівки, то мінімізувати готівкові розрахунки й викорінити розкрадання коштів "Київпастрансу" було вирішено шляхом запровадження Єдиного електронного квитка. Обіцянки реалізувати проект "е-квиток" у всіх видах громадського транспорту столиці лунають від міської влади уже 5 років поспіль. Але система й досі повноцінно не запрацювала. Про вірогідні причини саботажу "електронної" реформи читайте у матеріалі УНН.

Загалом на впровадження електронного квитка КМДА вже витратила 504 млн гривень.

"Працює е-квиток в дуже обмеженому вигляді, і йде відвертий саботаж його повноцінного впровадження", - коментує експерт з питань транспорту В'ячеслав Коновалов.

Для прикладу, електронний квиток у громадському транспорті Чернівців "з нуля" було введено менше ніж за рік. У Тернополі е-квитком можна розрахуватися навіть в приватному транспорті – маршрутках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тільки один кандидат має реальні шанси перемогти Кличка на виборах - політолог

Натомість у Києві е-квиток ввели виключно у транспорті муніципального виду власності. З метою мати від того певний зиск, каже Коновалов.

"Е-квиток ввели у великих автобусах, трамваях, тролейбусах, і трохи в метро. Таким чином міська влада намагається максимально підім'яти цей електронний квиток під свою систему там, де вона контролює фінансові потоки. Річ у тому, що Kyiv Smart City - це державно-приватна структура, яка по факту контролюється Кличком.

Начебто легальна структура, впровадження е-квитка провели через закон, але гроші там розкрадаються тільки так. Бюджети собі Kyiv Smart City придумує ті, які захоче, і отримує відкати. Така собі корупційна схема, через яку освоюються сотні мільйонів гривень на цих е-квитках у громадському транспорті. Таке собі державно-приватне злодійство", - коментує експерт.

Ще одна транспортна проблема для Києва – старі і непотрібні маршрутки, каже Коновалов.

"Якби Кличко хотів, щоб усе було прозоро - він врешті-решт зайнявся б громадським транспортом великого габариту і витіснив маршрутки. Один великий автобус замінює від 7 до 15 маршруток, в залежності від габаритів.

Натомість Кличко продовжує розповідати про те, що ми постійно закуповуємо по 150-200 нових автобусів, при цьому на вулиці Бориспільській, біля АТП № 7, стоїть понад 200 великих справних автобусів", - додає Коновалов.

Як писав УНН, за словами Віктора Глеби, Кличко ніколи не керував містом самостійно, за нього це робили і продовжують робити "смотрящі". 

Українські Національні Новини

Політика