Глава лондонської адміністрації нагадав, що виступав за збереження Сполученного Королівства в складі Євросоюзу, однак поважає результати голосування. На його думку, “хаотичний підхід до переговорів” може привести до серйозного збитку не тільки для Лондона, але і всієї Британії. “Сумна правда полягає в тому, що Терезі Мей не вдалося узгодити позицію щодо Brexit зі своєю партією, не кажучи вже про угоду з Євросоюзом”, — пише Садік Хан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лондон опублікує нову партію пояснювальних записок для підготовки до Brexit без угоди
Мер Лондона також висловив невдоволення рівнем політичних дискусій. “Не в перший раз здається, що дебати звелися до обговорення політичних амбіцій Бориса Джонсона”, — зазначив він. Зараз для Британії можливі два варіанти розвитку подій: вихід із “поганою угодою” або вихід без угоди, вважає Хан.
“Отже, після довгих роздумів, я вирішив, що люди повинні сказати фінальне слово. Це означає голосування за будь-яку угоду з Євросоюзом, вихід без угоди або збереження в складі Євросоюзу”, — написав він.
На тлі відсутності прогресу в справі Brexit у Британії загострилася політична ситуація. Уряд Сполученного Королівства виступає проти ще одного референдуму і сподівається укласти угоду з Брюсселем. Євроскептики вважають параметри підготовлюваної операції “нечесними” і виступають за “жорсткий” Brexit. При цьому в країні діє кампанія People’s Vote, яка закликає до проведення ще одного голосування по Brexit, яке визначить параметри виходу країни з Євросоюзу.
Офіційні переговори між Лондоном і Брюсселем за умовами, на яких Велика Британія вийде з ЄС, почалися 19 червня 2017 року в бельгійської столиці. За рік до цього на референдумі з цього питання в Британії перемогу з результатом 51,9% здобули противники євроінтеграції. Переговори стосовно Brexit триватимуть до листопада 2018 року, після чого досягнуту угоду повинні схвалити Європарламент та Вестмінстер. Сам Brexit пройде 29 березня 2019 року, потім, згідно з планом, повинен настати перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2020 року.