Ставлення до виправдання злочинів, вчинених під час бойових дій українськими військовими та учасниками добровольчих батальйонів, неоднозначне: 47,7% опитаних засудили такі дії військовослужбовців, вважаючи, що за таке необхідно карати.
Проте 23% українців, не відкидаючи необхідності покарання, вважають військові умови певними пом’якшувальними обставинами, а 21% готові певною мірою виправдовувати такі ситуації.
Найбільш рішуче з приводу виправдання злочинів налаштовані жителі Донбасу (більше 80% яких вважають, що жодних виправдань для цього бути не може), тоді як найбільш “ліберально” налаштовані жителі Заходу, серед яких лише 37% однозначно засуджують подібні практики, а 28% — частково їх виправдовують.
Згідно з даними опитування, 3/4 респондентів висловилися проти застосування тортур до захоплених в зоні бойових дій ворогів, тоді як 14% припускають таку можливість. Причому варто відмітити, що частка тих, хто виправдовує тортури, вище у Західному та Центральному регіонах (де, відповідно, 19% та 15% опитаних знаходять виправдання таким діям).
Опитування проводилося з 22 жовтня по 6 листопада 2016 року в усіх областях (у Криму, на непідконтрольній владі частині території Донецької та Луганської областей не проводилося). Під час дослідження було опитано 2 тис. 2 респондентів. Максимальна випадкова похибка не перевищує 2,2% з імовірністю 0,954.