Після зустрічі зі своїм сербським колегою Александаром Вучичем в Белграді 15 липня Макрон заявив, що разом з канцлером Німеччини Ангелою Меркель запросить на переговори до Парижа делегації з Сербії та Косова.
Макрон, однак вказав, що Франція і Німеччина, як і будь-яка інша країна не можуть запропонувати “чарівне вирішення” кризи між Сербією і Косово, бо основна роль у цьому належить цим двох балканським країнам.
Напруженість між Белградом і Приштиною бере початок від бойових дій 1999 року під проводом НАТО, в результаті яких Косово від’єдналося від Сербії, оголосивши незалежність, але Белград цього не визнав.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Великої Британії відреагувало на заяву Зеленського про зустріч шести лідерів в Мінську
Переговори за посередництва Європейського союзу не змогли врегулювати розбіжності між двома країнами. Ця напруженість ще більше зросла після того, як Косово в листопаді ввело 100-відсоткові мита на всі товари з Сербії та Боснії і Герцеговини.
Белград заявив, що це створило гуманітарну кризу на півночі Косова, але Приштина наполягає, що товари, які надходять з Сербії, були замінені імпортом з інших країн.
15 липня президент Франції Емманюель Макрон прибув з дводенним візитом до столиці Сербії Белграда.
Нагадаємо, раніше Макрон закликав створити армію ЄС.