“Я хочу, щоб ми один одного поважали, щоб не було втручань у будь-якій формі, — сказав французький лідер. — Якщо ми підписуємо угоду, ми повинні залишатися в цій угоді, незалежно від того, хто з неї вийде. Те, що підписано, слід виконувати”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європа та Іран домовилися “врятувати іранську угоду”
Макрон наголосив: “Ми повинні боротися, щоб суверенітет залишався невід’ємним правом”. Президент Франції також заявив, що “прихильний суверенітету Франції і того вибору, який вона зробила, підписавши ядерну угоду з Іраном”. “Це було нашим вибором”, — сказав французький лідер на пленарній сесії Петербурзького міжнародного економічного форуму.
Господар Єлисейського палацу також зазначив, що “суверенітет необхідний як фундамент для кіберпростору, для захисту інформації, для суверенних дискусій”. “Для того, щоб усі світові правила виконувалися, необхідний сильний суверенітет”, — підкреслив Макрон.
Також французький лідер заявив, що великі французькі компанії, інтереси яких можуть постраждати через відновлення санкцій США проти Ірану, повинні самі приймати для себе рішення, як працювати в умовах, що склалися — влада Франції не витрачатимуть кошти платників податків на компенсацію збитків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Ірану назвало промову Помпео брехнею, покликаною відволікти від незаконного виходу США з СВПД
“Я не можу захищати французькі компанії, що працюють у Сполучених Штатах і акції яких котируються на світових майданчиках, на біржі в Нью-Йорку, якщо американці вирішать окрім санкцій проти Ірану ввести ще санкції на дії цих компаній у їхній країні. Тоді почнеться вже щось то зовсім погане для всіх. Але чи можу я їм сказати: я вас захищу, я використовую гроші платників податків, щоб компенсувати вам всі потенційні витрати? Ні, це буде неправильне використання коштів платників податків, і це було б неприйнятно”, — заявив Макрон.
“У цих умовах, — продовжив господар Єлисейського палацу, — ці компанії, оскільки вони володіють світовим масштабом і працюють в Америці, самі роблять свій вибір в індивідуальному порядку. Я — не президент Airbus, Total або будь-якої іншої компанії, яку це стосується. Вони роблять свій вибір, виходячи з потенціалу на іранському ринку і ризиків на ринку американському”.
Нагадаємо, Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп оголосив, що Америка виходить зі спільного всеосяжного плану дій.
У той же час після виходу США, Євросоюз, Великобританія, Франція і Німеччина узгодили спільні дії для збереження угоди по іранській ядерній програмі.
Пізніше ЄС і Іран домовилися провести на наступному тижні у Відні зустріч спільної комісії з Спільному всеосяжного плану дій (СВПД) на рівні політдиректорів.