Цитата
"Міністр і я говорили про одну з тем розбіжностей, про трубопровід "Північний потік - 2". Ми, як і раніше, вважаємо його загрозою для європейської енергетичної безпеки, у Німеччини інший погляд - це трапляється, час від часу, навіть серед друзів ... Наша мета залишається колишньою: гарантувати, що Росія не може використовувати енергетику як знаряддя примусу, зброї проти України або кого б то не було в Європі", - заявив Блінкен.
Деталі
У той же час, Хайко Маас зазначив, що Німеччина готова внести вклад, щоб газопровід не використовувалася проти України. Він також додав, що представники обговорили українське питання щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, додавши, що переговори в нормандському форматі триватимуть для якнайшвидшого завершення конфлікту.
"Ми обговорювали українське питання ... Очевидно, що ніхто не буде задоволеним статусом-кво, а Мінські домовленості повинні бути виконані ... Ми також хочемо бачити нову динаміку в нормандської форматі", - зазначив Маас.
Додамо
За словами чиновника, в даний час ведеться робота по створенню умов для проведення зустріч глав МЗС країн-учасниць Нормандського формату.
Маас також зазначив про важливість підтримки США в даному питанні.
Нагадаємо
Раніше Маас заявив, що переговори США і Німеччини щодо німецько-російського проекту газопроводу "Північний потік-2" тривають, а результати можуть бути досягнуті до серпня.
В адміністрації США дуже критично ставляться до німецько-російського проекту "Північний потік-2" і неодноразово розглядали можливість введення санкцій.
Канцлер ФРН Ангела Меркель 15 липня проведе переговори у Вашингтоні з президентом США Джо Байденом. Очікується, що сторони торкнутися і питання цього проекту.
Після саміту НАТО, в якому вперше взяв участь президент США Джо Байден, країни Альянсу закликали Росію вивести незаконно-розміщені війська з України, а також перестати надавати фінансову і військову підтримку збройним формуванням на Донбасі.