За словами М.Джемілєва, коли він відбував покарання в Омській тюрмі, у нього 303 дні тривав період голодування. До нього застосовували примусове годування. Ніякі доводи матері і брата не переконували припинити голодування.
"Під час одного побачення брат притулив до скла листівку, на якій було написано:"Мустафо, я зробив все для твого звільнення. А зараз, будь ласка, припини голодування, тому що твоя смерть тільки втішить наших ворогів". Це було повідомлення від Сахарова“, — розповів лідер кримськотатарського народу.
М.Джемілєв зазначив, що тоді це було головним аргументом для нього, щоб припинити голодування, бо “було незручно відмовляти людині, яка стільки зробила”.
Цього року Мустафа Джемілєв потрапив до короткого списку претендентів на премію “За свободу думки” імені Андрія Сахарова. Політичні групи Європейської народної партії та Європейських консерваторів і реформістів, які висунули Джемілєва на цю престижну премію, заявляють, що лідер кримських татар Мустафа Джемілєв заслуговує на це визнання з огляду на те, що “він присвятив все своє життя ненасильницької боротьби на захист прав людини і прав меншин, свободи слова і людської гідності”.
У Києві 9 грудня презентували книжку про академіка Андрія Сахарова “Герой Радянського Союзу”, що містить найбільш значущі тексти академіка, а також описує його роль в боротьбі кримських татар за право повернутися в Крим.