“Це набуло такого резонансу винятково через те, що через два роки процесу, після завершення екстрадиції, раптом вичерпалися всі правові механізми і вирішили вдатися, з моєї точки зору, аморальної спроби розколоти суспільство, говорячи про те, що пан Тумгоєв був добровольцем. На це немає жодних підстав. Я маю офіційну відповідь від Збройних сил України, від Міністерства внутрішніх справ”, — наголосив він.
Також, за словами Генпрокурора, і сам Тумгоєв, його рідні та друзі, і його захист жодного разу до екстрадиції не заявляли, що він був добровольцем.
“Тому вважаю, що два роки було достатньо для зміни ситуації, якби вона була дійсно реальною”, — запевнив він.
Водночас Луценко запевнив, що жодного учасника бойових дій на Донбасі правоохоронці б не видали Росії.
“Я не тільки як Генпрокурор, а як батько добровольця, гарантую, що будь-яка людина, яка воювала за Україну на фронті і має на це відповідні підтвердження, буде захищена силою української держави. Але маніпулювати цим для того, щоб накопичувати на території України десятки і сотні кримінальних, в тому числі, терористичних елементів, мені не дозволяє ні моя посада, ні мої переконання”, — додав Генпрокурор.
Нагадаємо, 17 вересня активісти націоналістичних організацій влаштували пікет будівлі ГПУ. Нацкорпус анонсував акцію з вимогою від ГПУ пояснити суспільству, чому влада видала Росії Тимура Тумгоєва — добровольця з Інгушетії, який воював на Донбасі.
Поліція Києва відкрила два кримінальних провадження за фактом сутичок під ГПУ.