За інформацією прес-служби, зокрема, Генпрокурор та голова СБУ зустрілися з керівниками дипломатичних представництв країн-представників “Великої сімки”, країн ЄС, Норвегії, Австралії, Європейського Союзу та Ради Європи.
Під час зустрічі, зазначили у прокуратурі, послів поінформовано про ключові аспекти проведеної роботи та ті цілі, які ставились при прийнятті рішення щодо проведення контролю за вчиненням злочину у формі імітування обстановки злочину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посольства України у світі поширили пояснення щодо інсценування вбивства Бабченка
“Акцентовано увагу міжнародної спільноти на тому, що саме обрана стратегія дозволила не лише не допустити загибелі журналіста, припинити злочин, повністю задокументувати злочинні дії організатора, отримати докази його зв’язку із замовником злочину, а й отримати відомості щодо можливих потенційних жертв, проти яких ймовірно готувалися терористичні акти і вбивства”, — йдеться у повідомленні відомства.
Крім того, зауважили у прокуратурі, Генеральний прокурор України відзначив, що проведена масштабна і складна операція, інформація щодо деталей якої буде оперативно доведена до відома громадськості з урахуванням вимог кримінального процесуального законодавства та інтересів слідства.
Нагадаємо, 29 травня стало відомо про скоєний замах на російського журналіста Аркадія Бабченка. Повідомлялося, що він після пострілів в спину помер в кареті “швидкої”.
Слідчі почали кримінальне провадження за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) КК України.
На брифінгу 30 травня голова СБУ Василь Грицак повідомив, що Бабченко живий, і розповів деталі спецоперації із запобігання вбивства.
Зокрема, був затриманий ймовірний організатор убивства російського журналіста, прізвище якого починається на “Г”. Йому повідомили про підозру за ч.1 ст.14, ч.3 ст.27, ч.3 ст.258 КК України (організація підготовки теракту).
Згодом стало відомо, що підозрюваним в організації убивства Бабченка є підприємець Борис Герман, який раніше був помічником двох народних депутатів.