"Щоб вберегти себе і свою родину від комарів, перш за все слід уникати місць скупчення комах. Вони, як правило,збираються біля водойм, де є застійна вода. Вони там розмножуються, тому їх там дуже велика кількість, а отже вірогідність бути прокушеним ними набагато більша, ніж в інших місцях", - зазначив лікар.
За його словами, сучасний спрей від комах є найпростішим і надійним способом попередити напад. Проте навіть найдорожчі засоби не можуть гарантувати повний захист.
"Якщо після укусу комарів проявиться алергічна реакція, потрібно, по-перше, не розчісувати місце укусу, змащувати мазями, що містять гіпоалергенні компоненти - антигістамінні препарати. Якщо йде почервоніння або загальна алергічна симптоматика, можна також прийняти внутрішньо таблетки - цитрин, лоратодин, або інші антигістамінні нового покоління на вибір пацієнта", - розповів експерт.
Якщо алергічної реакції немає, можна використовувати мазі, які зменшують подразнення, порадив він.
"Найперше - необхідно психологічно перетерпіти, тому що свербіж, як правило, проявляється лише в перші декілька годин після укусу. Якщо залишити в спокої місце подразнення, свербіж поступово стихає", - зазначив Комашко.
За його словами, в Україні комарі не є переносниками якихось конкретних важких захворювань. Зокрема, малярійних комарів в Україні не водиться.
"Останнім часом у нас збільшилась кількість звернень, пов’язаних з укусами комарів. Люди, як правило, зараз відпочивають, сильно потепліло, і якраз зараз такий період активності комах, зокрема комарів. Люди в основному звертаються через підозру на алергійну реакцію внаслідок укусу. Лікарі, як я і казав , радять їм приймати антигістамінні препарати", - додав лікар.
Раніше УНН розповів, як не потрапити до лап кліщів.