За його словами, це розумна ініціатива, бо за допомогою ІФА визначають наявність антитіл, які у свою чергу показують, що дитина може бути носієм коронавірусу, або ж уже перехворіла і має до вірусу імунітет.
“Це — дуже розумна ініціатива, і дуже на часі. Треба це робити якнайшвидше. Бо діти, які мають антитіла... А антитіла є різні — наприклад ранні — імуноглобулін М (виявляється в момент захворювання), і імуноглобулін G, який проявляються в кінці захворювання і власне запобігають повторному зараженню.
Взагалі, діти досить швидко синтезують антитіла і тому хворіють легше, бо віруси не множаться у великій кількості і діти видужують легше”, — пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль обіцяє спростити доступ регіонів до ІФА-тестування: надано доручення МОЗу
ІФА-діагностика, пояснює лікар, якщо засвідчить високий імуноглобулін М, то означатиме, що дитина заразна, і має бути ізольована.
“А ті, хто мають імуноглобулін G високий — можуть спокійно ходити в садочок і контактувати із іншими дітьми. Вони , у такому разі, вже дістали так сказати активну вакцинацію через хворобу. Тому це надважливо робити”, — резюмував Гайдук.
Як писав УНН, в Чернівцях анонсували старт тестування дітей на антитіла до COVID-19.