Цитата
«Західні країни на чолі зі США застосували проти нас всебічне стримування, оточення та придушення, створивши безпрецедентно серйозні проблеми для розвитку нашої країни», - цитують Сі державні ЗМІ у понеділок.
Деталі
Коментарі Сі ознаменували незвичайний відхід для лідера, який зазвичай утримувався від прямої критики США в публічних виступах, навіть попри те, що його десятирічне керівництво продемонструвало песимістичний погляд на двосторонні відносини, відзначає видання.
Звинувачення США у придушенні розвитку Китаю протягом останніх п'яти років прозвучало у той момент, коли Сі стикається з обвинуваченнями інвесторів у тому, що економіці Китаю було завдано шкоди його політикою, зокрема акцентом на національній безпеці.
Коментарі були частиною виступу перед членами вищого політичного консультативного органу Китаю під час щорічної законодавчої сесії в Пекіні.
Як зауважує видання, у заявах, зроблених у публічних місцях або безпосередньо повідомлених державними ЗМІ, Сі, як правило, більш виважено та розпливчасто висловлювався щодо США та інших західних країн, називаючи їх "певними" країнами, а не називаючи їх прямо.
"Тепер, прямо звинувачуючи США у прагненні стримування (термін, навантажений змістом холодної війни), пан Сі, схоже, тісніше асоціює себе з націоналістичною риторикою - широко використовуваною чиновниками нижчого рангу та державними ЗМІ - яка атакує Вашингтон у той час, коли двостороння напруженість продовжує кипіти через торгівлю, технології, геополітичний вплив і суперечливі погляди на вторгнення росії в Україну", - зауважує видання.
При цьому, як вказано, в англомовній версії промови Сі, про яку повідомляють державні ЗМІ, не йдеться про стримування чи США.
Доповнення
Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган прирівняв будь-яку можливу майбутню військову підтримку з боку Пекіна для російської війни в Україні із продажем зброї США Тайваню.