Цитата
"Україні потрібно зосередитися на тривалості життя населення. В Японії теж населення скорочується з 2011 року безперервно. Десять років скорочується, але до сих пір я не бачила там з цього приводу істерик. А подивіться на їх тривалість життя. Депопуляція в Україні буде йти, ми прогнозували цифру 36 млн на 20-30 рік, але зараз вже ясно, що буде менше", - розповіла Лібанова.
Деталі
Але демограф не вважає скорочення чисельності населення першорядною проблемою.
"Але, ще раз повторюся: проблема не в чисельності населення, а в бідності, у нерівності, в ганебній для суспільства якості життя більшості пенсіонерів. Скорочення населення - це погано, тому що люди їдуть, люди живуть мало, живуть погано, нещасливо", - пояснила Лібанова.
За словами демографа, якщо ініційовані владою програми по збереженню здоров'я українців будуть реалізовані, як годиться, то через 5 років ми побачимо збільшення тривалості життя українців.
Вона також додала, що територія України без населення точно не залишиться.
"Потрібно розуміти і те, що країна в центрі Європи в хорошій природно-кліматичній зоні з прекрасними ресурсами не буде пустелею. Питання в тому, хто тут буде жити", - заявила Лібанова.
Нагадаємо, що в 2019 році тодішній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив, що згідно з електронним переписом населення, в Україні проживає 37,29 млн осіб. До слова, соціальні показники державного бюджету розраховуються виходячи з цифри 38 млн осіб.
Більше читайте в матеріалі "В Україні зростає смертність. Від чого найчастіше помирають українці і чому справа не в коронавірусі".