Першим пріоритетом інтеграції до ЄС Кулеба назвав секторальну інтеграцію. “Я закликаю вас розробити конкретні спільні кроки, дорожні карти, програми та плани дій для підтримки високої динаміки інтеграції України до цифрового та енергетичних ринків ЄС, спрощення митних формальностей у торгівлі з ЄС, а також у сфері юстиції, свободи та безпеки”, - зазначив віце-прем’єр.
Другим пріоритетом є подолання наслідків зміни клімату та енергоефективність. “Я представляю уряд, який сприймає проблему зміни клімату серйозніше, ніж будь-який попередній. Ми від щирого серця вітаємо Європейську Зелену Угоду. Україна готова стати надійним партнером ЄС в декарбонізації, включаючи спільну з ЄС енергетичну систему”, - сказав представник українського уряду.
Третім пріоритетом він назвав приведення положень Угоди про асоціацію у відповідність із реальним зростанням торгівлі, зокрема шляхом перегляду тарифів, безмитних квот та розширення потенціалу через укладення угоди ACAA (“промисловий безвіз”) після завершення відповідних двосторонніх процедур. "Ми сподіваємось якнайшвидше зустріти в Києві місію оцінювання ЄС з питань ACAA", - зазначив Кулеба.
Четвертим пріоритетом є європейська інтеграція в регіонах України - так звана децентралізація євроінтеграції. “Минулого тижня в Маріуполі я брав участь у відкритті регіонального офісу ЄС. Ваше бачення такої присутності на місцях чудово відповідає баченню нашого уряду в частині відкриття офісів європейської інтеграції у всіх регіонах України. Я був би дуже вдячний, якби Європейський Союз міг нас підтримати у цьому починанні. Я сподіваюся, ви розділяєте моє переконання, що в інтересах ЄС об’єднатися з урядом з метою подальшого поширення європейських цінностей, стандартів, практик та інструментів, діяти узгоджено, глибше та ефективніше”, - зазначив урядовець.
П’ятим пріоритетом є відновлення інфраструктури Донбасу.
Нагадаємо, у Брюселі 5 листопада було засідання Комітету асоціації Україна-ЄС.