Цитата
“Ні для кого не секрет, що, безумовно, розміщення різних видів озброєнь (НАТО — ред.) біля наших кордонів, які можуть становити для нас небезпеку, вимагатиме прийняття відповідних кроків з тим, щоб збалансувати ситуацію. Тут можливі найрізноманітніші варіанти”, — сказав представник Кремля.
Додамо
Раніше міністр закордонних справ країни режиму Лукашенка Володимир Макей заявив, що Білорусь готова розмістити у себе ядерну зброю при нібито “загрозі” з боку НАТО.
Що було раніше
19 листопада генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що розміщена в Європі американська ядерна зброя може опинитися в східноєвропейських країнах, якщо Німеччина відмовиться від її розміщення. Генсек підкреслив, що розраховує на продовження партнерства з Німеччиною в рамках Угоди про спільне використання ядерних озброєнь. Згідно з даним документом, підписаним у 1991 році, Німеччина відмовляється від виробництва і використання ядерних, біологічних і хімічних озброєнь в обмін на розміщення на заході країни ядерного арсеналу країн НАТО.
У відповідь Лукашенко заявив, що може попросити Путіна розмістити на білоруській території ядерну зброю, якщо США розмістять її в Східній Європі.
Лукашенко припустив, що в разі відмови Німеччини від розміщення американських ядерних озброєнь зброю буде перевезено до Польщі.
“Вони перевезуть до Польщі. Так. Тоді я запропоную Путіну повернути ядерну зброю в Білорусь. Ми домовимося яку. Та ядерна зброя, яка буде найбільш ефективна при такому зіткненні”, — сказав Лукашенко.
Він додав, що на території його країни є можливості для розміщення російської ядерної зброї.
“Ми на території Білорусі до цього готові. Я, як дбайливий господар, нічого не зруйнував. Всі сараї стоять на місці”, — додав він.
Довідка
Білорусь відмовилася від розміщення ядерної зброї після розпаду СРСР і приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в 1993 році в якості неядерної держави. Повністю ядерну зброю з території Білорусії було виведено до листопада 1996 року, всього з країни вивезли і знищили на полігонах в державах колишнього СРСР 584 ракети середньої і меншої дальності.