"Префект – це одна із запропонованих моделей, тут важливо розуміти, що за цим терміном стоїть. Він по всьому світі по різному реалізований, десь він ледь не на пів воєнний,.. десь він радить, десь він зупиняє. Тут головне знайти унікальний для України рецепт, яким він буде працювати в Україні…" - відзначив Корнієнко.
Він зауважив, що в Україні люди "вільні самі по собі, і будь-який нагляд вже апріорі сприймається як щось негативне, і така іде думка в народі, що за нами будуть наглядати". "Нагляд може реалізуватися у формі листувань, порад… Перфект з боку держави може додати певної взаємодії з місцевим самоврядуванням і з громадою, що теж важливо. Одна із наших ідей - дати префекту можливості для першочергового отримання рішень місцевих рад, мерів для подальшої комунікації. Він нічого не зупиняє, він ні на що не впливає", - вказав Корнієнко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ні слова про федералізацію, але з округами та префектами: що передбачає законопроект про децентралізацію
Нагадаємо, у Києві стартували публічні обговорення законопроекту про децентралізацію за участю органів держвлади, експертів та представників громадськості.
Як раніше повідомляв УНН, комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування звернувся з пропозицією до Ради Європи провести у березні 2020 року у Страсбурзі обговорення законопроектів, що стосуються реформи децентралізації в Україні.
Раніше голова партії "Слуга народу", перший заступник фракції Олександр Корнієнко заявив, що у Раді планують провести консультації щодо реформи децентралізації, за участю уряду, Офісу Президента та всіх політичних сил.