Раніше з таким проханням в МОК звернувся Олімпійський комітет Росії (ОКР). Однак незалежна комісія перевірила кожен з випадків індивідуально, і у неї залишилися сумніви в чистоті спортсменів.
“Рішення було прийнято на підставах рекомендацій комісії з розгляду заявок. Після докладного аналізу, проведеного комісією, її члени відзначили наявність додаткових елементів і/або доказів, які комісія МОК під керівництвом Деніса Освальда не могла розглянути, оскільки не мала доступу до даних. Додаткова інформація включала дані управлінської системи московської антидопінгової лабораторії (LIMS), сліди заборонених речовин, докази маніпуляцій та інше. Крім того, комісія дійшла висновку, що рішення CAS не розвіяло підозри у застосуванні допінгу і не додало комісії впевненості в тому, щоб вважати 13 цих атлетів чистими”, — йдеться в рішенні МОК.
Як повідомлялось, МОК допустив до участі в Зимових Іграх-2018 в Пхенчхані 169 російських спортсменів.
Як відомо, 5 грудня МОК відсторонив збірну Росії від участі в Олімпійських іграх 2018 року в південнокорейському місті Пхьончхан.
“Чисті” російські спортсмени, які за результатами досліджень не приймали допінгу, зможуть взяти участь в Олімпіаді-2018 і виступити лише під нейтральним прапором. Відповідно, під час спортивних змагань не буде звучати гімн РФ.
На Олімпіаду не акредитували жодного співробітника Міністерства спорту РФ. А віце-прем’єра Віталія Мутка довічно дискваліфікували від усіх Олімпіад.
Як раніше повідомляв УНН, Міжнародний олімпійський комітет (МОК) вивчить можливість подати апеляцію на рішення Спортивного арбітражного суду (CAS), яким було виправдано 28 російських спорстменів, раніше пожиттєво відсторонених від участі в Олімпіадах через допінг. Про це заявив голова МОК Томас Бах під час прес-конференції після засідання виконкому.