"Я хотіла б наголосити на необхідності збереження інституційних механізмів. Мене турбують деякі заяви нових політиків з уже, очевидно, правлячої партії стосовно того, що потрібно, наприклад, об’єднувати комітет європейської інтеграції у Верховній Раді з комітетом у закордонних справах. Я вважаю, що це відображає повне нерозуміння того, що таке європейська інтеграція. Це означає, що це – tabula rasa, на якій потрібно ще писати і писати, і заповнювати її для того, щоб пояснювати, що ж таке є європейська інтеграція. Зі свого досвіду, я також би уникала того, що ми чуємо з політичних заяв новообраних політиків щодо того, що, мовляв, ми з вами будемо відмовлятись від всіх віце-прем’єрів. Я вважаю, що це можна поєднувати з міністерською посадою", - сказала віце-прем’єр.
Вона зазначила, що ідея покладання завдання європейської та євроатлантичної інтеграції на Прем’єр-міністра не є новою. Та нагадала, як, наприклад, Арсеній Яценюк у перших двох урядах з 2014 року взяв на себе координацію цієї роботи.
"Але очевидно, кількість і пріоритетність завдань, які кожного дня вимагають уваги Прем’єр-міністра, не дозволить йому реально зосередитись на пріоритезації європейської та євроатлантичної інтеграції… Ці посади не треба ліквідовувати – їх треба зміцнювати. Я взагалі вважаю, що такий віце-прем’єр мав би мати право вето на рішення уряду, які порушують Угоду про асоціацію", - додала вона.
Як повідомляв УНН, раніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що підтримує ідею об’єднання українських міністерств, та пообіцяв, що структура такого об’єднання з’явиться вже найближчим часом.