“У Києві — близько 80 відсотків багатоповерхівок потребують ремонту. Не точкового чи часткового, а комплексного капітального ремонту. Орієнтовна сума необхідних коштів — 10 мільярдів гривень. Це колосальні кошти для міського бюджету”, — наголосив Кличко.
За його словами нове профільне законодавство, зокрема Закон України “Про житлово-комунальні послуги”, “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” та інші визначають: власниками багатоквартирних будинків є громадяни і саме вони відповідальні за свою нерухомість, комфорт і безпеку в них.
“Але давайте чесно відповімо: чи готові люди до такої відповідальності? Особливо на фоні відсутності належної інформаційної кампанії, відсутності перехідного періоду, як це було в деяких країнах Європи. Людей, по суті, залишили сам-на-сам із проблемою старої неремонтованої 30-40 років „хрущовки“ чи „сталінки“. А ремонт будинку — це не тільки фарба для стін у під’їзді. Це — оновлення інженерних мереж, заміна ліфтів, заходи з енергозбереження, інше”, — підкреслив мер столиці.
Кличко заявив, що Київ має найбільш масштабні в Україні програми ремонту та термомодернізації будинків. Майже півтисячі багатоповерхівок вже взяли участь у програмі “70/30”.
“Але цих обсягів недостатньо на фоні стрімкого „старіння“ будівель. Саме тому, я переконаний, на рівні держави потрібно виробити ефективний механізм реновації житлового фонду. Учасниками якого б стали урядові структури, муніципалітети і будинкові громади, яким ми повинні надати можливості зберегти і відновити своє житло”, — зазначив Кличко.