Він підкреслив, що ЕСКО-механізм — поширена й успішна європейська практика.
“Енергосервісний контракт передбачає залучення приватних інвестицій у заходи з енергозбереження. Інвестор повертає кошти за рахунок економії. Після того як проект окупився, заклади залишаються з новим обладнанням і з чистою економією енергоресурсів”, — пояснив Петро Пантелеєв.
“Київ — безперечний лідер серед міст України за кількістю енергосервісних договорів. Протягом 2016-2019 років укладено 120 контрактів, що складає майже 40% від усіх контрактів укладених в Україні. У рамках ЕСКО Київ залучив 105 млн грн інвестицій у енергоефективність бюджетної сфери. За ці кошти були модернізовані індивідуальні теплові пункти з погодним регулюванням у 62 будівлях столичних навчальних закладів”, — сказав Петро Пантелеєв.
За його словами, вже 6 енергосервісних контрактів завершені, обладнання, що було змонтовано в рамках контрактів, передано виконавцями у комунальну власність міста Києва.
“Економічний ефект перевищив прогнозовані очікування: замість 3,5 млн грн ми вже отримали майже 10 млн грн на тепловій енергії”, — зауважив заступник голови КМДА.