Найбільшу заборгованість за тепло, опалення і гарячу воду перед “Київенерго” мають населення і ЖЕО столиці — 2,6 млрд грн (1,9 млрд грн за опалення, 0,75 млрд грн за гарячу воду) та 795 млн грн відповідно.
Зросли також і борги за опалення та гарячу воду державного бюджету.
На 1 січня 2018 року борг держбюджету з компенсації пільг та субсидій за теплоенергію досяг 946,4 млн грн. Заборгованість організацій, які фінансуються з держбюджету, склала 17,6 млн грн.
“Найбільш критична ситуація з розрахунками населення та ЖЕО за опалення і гарячу воду в Шевченківському (502,7 млн грн) та Деснянському (389,8 млн грн) районах”, — уточнили в компанії.
Зазначимо, “Київенерго” має право подати на боржника до суду, якщо клієнт не реагує на попередження про заборгованість протягом 3-х місяців. Після отримання рішення суду компанія звертається до виконавчої служби із заявою про його примусове виконання. Боржник також вноситься до Єдиного реєстру боржників, що ускладнює в подальшому оформлення угоди про продаж майна клієнтом-боржником. Також виконавчою служби можуть застосовуватися інші обмеження щодо боржників — наприклад, заборона виїзду за кордон тощо.
Нагадаємо, станом на 1 грудня заборгованість столичних споживачів теплової енергії перед “Київенерго” збільшилась на 1 млрд грн і склала 3,9 млрд грн.