Так, у 2012 році був зафіксований лише однин випадок АЧС, у 2014 — 16 випадків (4 — домашні, 12 — дикі), у 2015 — 40 випадків (34 — домашні, 5 — дикі, 1 — інфікований об’єкт). А вже у 2016 році — 83 випадки (80 — домашні, 3 — дикі).
В Держпродспоживслужбі переконують, що в кожному з випадків діють відповідно до Інструкції щодо профілактики та ліквідації АЧС.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Поширення африканської чуми свиней в Україні неконтрольоване
“В результаті проведених заходів в Україні із 140 виявлених в Україні з 2012 року неблагополучних по АЧС пунктів — оздоровлено 122 . При цьому не було зареєстрованого жодного повторного випадку АЧС в оздоровлених неблагополучних пунктах, що вказує на ефективність проведених під час ліквідації хвороби заходів”, — додали контролери.
Для боротьби із наслідками АЧС, головним державним інспектором ветеринарної медицини України видано ряд наказів та розпоряджень щодо посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за профілактичними заходами.
Також заборонено ввезення на територію України сприйнятливих до АЧС тварин, продукції та сировини із неблагополучних по АЧС країн.
Нагадаємо, більше 26 тис. свиней знищили цього року в Україні через АЧС.
Також нагадаємо, за словами С.Тригубенка, профільні відомства лишили фермерів сам на сам з катастрофічними наслідками АЧС.
“Ринок вже рік б’є на сполох. Вимагають одного — посилення контролю! Для цього Держпродспоживслужба, щонайменше, повинна почати виконувати свої прямі обов’язки.
Я не можу зрозуміти, як таке можливо у 21 столітті: економіка, експортний потенціал цілої країни нищаться бездіяльністю і нікому до цього немає діла... Усі профільні відомства та міністерства відмовчуються, лишаючи і фермерів, і бізнес, і споживачів сам на сам з катастрофічними наслідками АЧС”, — зазначив він.
Як повідомили в Асоціації свинарів, фермери не отримали близько 40% компенсацій через АЧС.