"Це означає, що “туристична” хвиля – ті, хто просто хоче поїхати в одне з найвіддаленіших і найсуворіших місць планети, – дещо спала. Натомість науковці відкривають для себе можливість проведення в Антарктиді унікальних наукових досліджень. І це справді важливо, адже в Антарктиді Україна робить науку світового рівня", - зазначив Дикий.
За його словами, цього року є 36 претендентів на 7 місць науковців у експедиції, тоді як минулого року надійшли заявки від 17 кандидатів. Загалом на конкурс із відбору полярників для 25-ї УАЕ подалися 88 кандидатів: 66 чоловіків та 22 жінки. В середньому це більш як 7 претендентів на 1 місце, адже в загін зимівників набирають 12 фахівців: 7 науковців, дизеліста-електрика, системного механіка, системного адміністратора зв'язку, лікаря та кухаря.
Найбільше серед претендентів спостерігається охочих проводити біологічні дослідження (15 кандидатів), далі – кухар та лікар (по 13 кандидатів). Крім лікаря та кухаря, найбільша кількість претенденток - на геокосмічні дослідження.
При цьому директор НАНЦ додав, що остаточний склад 25-ої УАЕ буде визначено у січні 2020 року. Кандидати мають пройти ще співбесіду, психологічне тестування, медогляд та відповідні тренінги.
Нагадаємо, українські вчені вперше за 17 років поїдуть досліджувати флору і фауну Південного океану. До складу експедиції увійдуть біологи, екологи, геофізики.