Цитата
“Останнім часом саме харківські дорожньо-транспортні пригоди стали найбільш резонансними та шокуючими для усієї громадянської спільноти. Попри зменшення дорожньо-транспортних пригод із загиблими та травмованими особами (від 1,5 до 1,2 тис.) спостерігаємо зростання загальної кількості ДТП (з 9,6 до 10,2 тис.), у тому числі зі смертельними наслідками (з 151 до 165)”, — розповів Фільчаков.
Деталі
За його словами, кількість кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту зменшилося на 16% (858 проти 718). За цим показником регіон очолив 4 місце у державі після Київської - 2745, Дніпропетровської - 956, Одеської області - 911.
Фільчаков зазначив, що досить гострим є питання керування транспортним засобом у стані сп’яніння та відмови від проходження медичного освідування у випадку скоєння ДТП з постраждалими та загиблими.
Він нагадав, що відсутнє нормативне-правове регулювання процедури примусового відібрання біоматеріалів у “потенційних” винуватців.
“На жаль, кількість дорожньо-транспортних пригод із загиблими або травмованими дітьми має тенденцію до збільшення. У поточному році зареєстровано майже 2 сотні ДТП за їх участю, в яких більше ніж півтори сотні — травмовано, 8 — загинуло. Лише упродовж двох останніх років від ДТП постраждало 39 неповнолітніх осіб та 21 — малолітня. При цьому кількість потерпілих дітей на сьогодні вже досягла рівня минулого року (30 осіб)”, — розповів Фільчаков.
Доповнення
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції НПУ Олексій Білошицький повідомляв, що в Україні за 10 місяців цього року сталося понад 150 тис. ДТП. Понад 2,5 тис. людей загинули в цих дорожньо-транспортних пригодах.