“Фігуранти розробили та продавали шкідливе програмне забезпечення, яке "обходило" антивірусні програми і викрадало логіни, паролі, дані банківських карт та електронних гаманців користувачів Інтернету. За такі дії зловмисникам може загрожувати до шести років ув’язнення”, - зазначили в поліції.
Додається, що протиправну діяльність двох фігурантів викрили співробітники відділу протидії кіберзлочинам Вінниччини спільно зі слідчим відділом поліції Вінниці.
“Встановлено, що двоє місцевих жителів 20-ти та 28-ми років створили "вірус", який викрадав конфіденційні дані користувачів, зокрема паролі, дані банківських карт та електронних гаманців. Шкідливе програмне забезпечення було непомітним для антивірусних програм і давало змогу віддалено ним керувати. Свою розробку чоловіки продавали у Darknet на хакерських форумах. Один примірник "вірусу" коштував понад 80 тисяч гривень. Попередньо встановлено, що таким чином правопорушники встигли заробити понад чверть мільйона гривень”, - додали в кіберполіції.
Зазначається, що для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення зловмисники створювали окремі вебресурси, де користувачам пропонувалося завантажити популярні програми і додатки. Однак разом із завантаженим, на комп’ютерну техніку та ґаджети потрапляв "вірус". Наразі працівники поліції встановлюють потерпілих осіб та суму завданих збитків.
“За місцями проживання фігурантів правоохоронці провели обшуки та вилучили комп’ютерну техніку, що використовувалася у протиправній діяльності. До проведення обшуків також було залучено співробітників управління КОРД”, - наголосили в поліції.
Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (“Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку”) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Слідчі дії тривають. Процесуальне керівництво здійснює Вінницька місцева прокуратура.
Нагадаємо, кіберполіція викрила злочинців, які щотижня виготовляли 10 тис. упаковок фальсифікованої кави.
Також нагадаємо, на Кіровоградщині 23-річна жінка через фіктивні сторінки у соціальних мережах "продала" неіснуючого взуття на суму близько 400 тисяч гривень.