Цитата
"Ми дотримуватимемося вказівок уряду, які десятиліттями полягали у співпраці з Китаєм. Якщо вони змінять свою позицію, ми теж негайно її змінимо, як це було в росії", - повідомив виконавчий директор BofA Браян Мойніган на слуханнях комітету з фінансових послуг Палати представників США.
Його коментарі підтримали Джейн Фрейзер і Джеймі Даймон, виконавчі директори Citigroup і JPMorgan Chase відповідно.
Деталі
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну банки США приєдналися до міжнародного осуду Кремля, оголосивши про намір зупинити свою діяльність у росії. Проте, пише FT, економіка Китаю набагато більша за російську, і багато банків прагнули розширити свою діяльність у Пекіні.
Зазначається, що на кінець 2021 року капітал Citigroup в Китаї становив 27,3 мільярда доларів, включаючи позики та інвестиційні цінні папери. Це в п’ять разів більше, ніж компанія мала у росії. Банк JPMorgan Chase у 2011 році запустив спільне підприємство з цінними паперами в Китаї і лише минулого року отримав над ними повну власність.
За словами банківського аналітика Кріса Котовскі, Китай "завжди вважався кращим для можливостей розвитку" для банків, а поточні геополітичні ризики можуть змусити їх бути більш обережними щодо суми, яку вони інвестують у країну.
За останні 18 місяців транснаціональні компанії стали набагато більше стурбовані можливістю конфлікту на Тайвані, оскільки Китай активізував військову активність навколо острова, повідомляє FT.
Нагадаємо
Пекін вважає Тайвань своєю "провінцією, що відкололася", а Тайбей наполягає на своїй незалежності з 1949 року.
Протягом останніх двох років Китай збільшив кількість військових навчань, які проводить "у розпізнавальній зоні ППО" Тайваню.
У понеділок, 19 вересня, президент США Джо Байден повідомив, що Сполучені Штати мають намір захищати Тайвань у разі китайського вторгнення.