Апеляційний суд столиці Єгипту розглядав днями відразу кілька апеляційних скарг на різні рішення нижчої інстанції — суду Північного Каїра, який відхилив ряд позовів з двох ключових питань. Як розповідав “Коммерсант”, 30 сімей загиблих росіян зажадали через суд компенсації по 3 млн доларів за кожного від компанії-перевізника “Когалимавіа” і страхової компанії “Ингосстрах”.
Друга серія позовів була подана до Шерифу Ісмаіла, прем’єр-міністра Єгипту на момент аварії А321, і трьом його підлеглим — главам МВС, міністерств фінансів та авіації, які, на думку позивачів, в результаті “недбалості або помилки” допустили занесення терористами бомби на борт який готувався до вильоту з Шарм-еш-Шейха в Санкт-Петербург лайнера “Когалимавіа”.
Однак суд Єгипту, хоч і визнав “незаконне втручання” в політ лайнера деяких “третіх осіб”, які не пов’язав вибух, що пролунав 31 жовтня 2015 року через 23 хвилини після зльоту і загибель 224 осіб з діями чиновників. Тоді ж суд Північного Каїра, хоч і підтвердив свою юрисдикцію щодо розгляду позовів про компенсації до російських авіаційних і страхових компаній відповідно Монреальській та Варшавській конвенціям про правила повітряних перевезень, усе ж самі позови розглядати не став. Він послався на те, що нібито не доведений сам факт знаходження загиблих на борту літака, а також родинні та спадкові відносини між позивачами і жертвами.
Апеляційна інстанція, офіс якої знаходиться в центрі Каїра, віддала днями всі матеріали на розгляд колегії з трьох суддів. Позов до вже колишнього прем’єра і його колег знову відхилили. Цікаво, що представники уряду, побоюючись, мабуть, що позов все ж буде прийнятий до розгляду, просили, щоб в такому випадку його розгляд було відкладено. Вони пояснили, що розслідування генпрокуратурою країни катастрофи А321, яку єгипетська влада вперто не визнає терактом, а називає лише аварією, ще не завершено. Тим часом за чотирма позовами близьких загиблих пасажирів до “Когалимавіа” і “Ингосстраху” апеляційний суд підтвердив юрисдикцію єгипетського суду для розгляду подібного питання. При цьому суд визнав, що в першій інстанції були допущені порушення, протиріччя в рішенні і порушено право на захист.
Правда, самі позови колегія все ж відхилила, знову пославшись на те, що особи загиблих пасажирів лайнера досі офіційно не встановлено.
Тим часом в Росії усі загиблі не тільки встановлені, в тому числі і за допомогою експертизи ДНК, але і вже давно поховані. СКР однозначно назвав те, що сталося над Синайським півостровом терактом, порушивши кримінальну справу за відповідною ст. 205 КК РФ. Обізнане джерело “Коммерсант” в силових структурах пояснив, що “в компетентні органи Арабської Республіки Єгипет регулярно надсилаються запити про правову допомогу, проте цікаві для слідства матеріали і відомості до Слідчого комітету не надійшли”.