Цитата
“Я чекаю, що „Північний потік-2“, як і заплановано, запустять незабаром. Це європейський проект, який не потрібно використовувати як засіб тиску на Росію”, — заявив канцлер.
Деталі
Від зазначив, що у разі скасування запуску газопроводу через ситуацію на кордонах Росії і України, Євросоюз тільки зашкодить собі, оскільки європейські країни потребують нафти і газу. Важливо забезпечувати енергопостачання з максимально можливої кількості джерел.
“Ясно і те, що насильство ніколи не може бути засобом політики, і можливе порушення міжнародного права, як це було і в минулому, спричинить наслідки. Це означає, що інтереси України як транзитної країни потрібно поважати”, — додав Нехаммер.
Додамо
Тим часом, в новому уряді Німеччини заявили, що готові заблокувати російський газопровід “Північний потік-2” у разі, якщо Росія піде на подальшу ескалацію щодо України.
Як заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, європейські енергетичні правила застосовуються до енергетичних проектів — “і це означає, що за нинішніх умов цей трубопровід не може бути схвалений, тому що він не відповідає вимогам європейського енергетичного права і питання безпеки все одно не вирішені”.
Крім того, новий канцлер Німеччини Олаф Шольц також заявляв про наслідки для газопроводу “Північний потік-2” у разі вторгнення російських військ на територію України.
Контекст
Будівництво магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море протяжністю 1234 км (2468 км по двох нитках) завершено, і він технічно готовий до перекачування російського газу в Європу, проте газ ним поки не йде. Нещодавно Федеральне мережеве агентство Німеччини призупинило необхідну процедуру сертифікації газопроводу до завершення створення дочірньої компанії швейцарської Nord Stream 2 AG для експлуатації національної ділянки магістралі і передачі їй основних активів і кадрових ресурсів.
Тим часом різке зростання цін на енергоносії в поєднанні з недопоставками викликали звинувачення з боку європейських офіційних осіб в тому, що Росія обмежує поставки, щоб чинити тиск на владу з метою сертифікації нового трубопроводу. Зокрема, президент Росії Володимир Путін пообіцяв збільшити поставки газу, сказавши, що “Північний потік-2” може бути запущений “на наступний день після” такого схвалення.