investori-bachili-yak-platnikiv-podatkiv-zobovyazuyut-platiti-oligarkham-350-mln-dol-sheremeta-pro-biznes-v-ukrayini

Інвестори бачили, як платників податків зобов'язують платити олігархам 350 млн дол. - Шеремета про бізнес в Україні

 • 14193 переглядiв

КИЇВ. 23 вересня. УНН. Основою української економіки є та мають бути — таланти. Йдеться про підприємців, які створюють робочі місця, продукти та перетворюють окремі галузі на стратегічні з точки зору перспектив розвитку. Для таких бізнесів Україні потрібно лише створити відповідні умови. А це економічна свобода, справедливе судочинство та захист прав власності. Так вважає економіст, колишній міністр економіки Павло Шеремета, додаючи, що таких умов поки немає, передає УНН з посиланням на Gazeta.ua.

За його словами, заохочувати українських підприємців потрібно в усіх без виключення сферах.

"У парламентському комітеті економічного розвитку вважають, що держава має підтримати високотехнологічні галузі. Коли підприємства розраховуватимуть лише на це, перестануть розвиватися. Це радянський досвід. Є природний шлях інновацій і конкуренції. Цьому допомагає економічна свобода, справедливе судочинство, захист прав власності - це зараз найкраща допомога українській промисловості", - вважає експерт.

Шеремета додає, що іноземні інвестори прекрасно бачили факти відсутності в нашій країні справедливого судочинства на прикладі справи Суркісів проти "ПриватБанку".

"Іноземні інвестори бачили, як Печерський суд вирішив, що платники податків мають відшкодувати олігархам 350 мільйонів доларів (2 вересня Печерський районний суд Києва задовольнив позов офшорних компаній братів Ігоря і Григорія Суркісів до державного Приватбанку щодо стягнення майже 10 млрд грн або 350 млн дол. - Gazeta.ua). Не спішитимуть інвестувати в таку країну", - зауважив він.

Загалом, економіст переконаний, що основа української економіки - таланти, які ми не можемо передбачити, але можемо створити для них кращі умови.

"Перш за все потрібно суттєво підвищити народжуваність. Далі - вдосконалювати шкільну освіту, щоб підтримувала нахили до підприємництва", - пояснює він.

Каже, що країни з нижчим рівнем розвитку, капіталу, продуктивності фокусуються у торгівлі на низькотехнологічних галузях. Таку продукцію все одно вигідно робити.

"Зрештою, пивні крани UBC і наше підрядництво в ІТ теж не виробляє продукцію з найвищою доданою ціною. Івано-Франківщина і Львівщина залучили німецьку компанію Leoni. Виготовляють автомобільні кабелі. Створили певну кількість робочих місць. Цю роботу або ще не можуть виконувати автоматизовано, або можуть, але українські працівники дешевші. Коли стануть дорожчими, а економіка зросте, технологічний рівень підвищиться. І буде більше можливостей і потреб виробляти продукцію з вищою доданою вартістю", - пояснив Шеремета.

Як писав УНН, серед пересторог МВФ у питанні виділення Україні наступного траншу - справа "Суркісів - Привату". Експерти кажуть, що вона стала таким собі наріжним каменем, оскільки міжнародні партнери ніколи не погодяться на фінансування українських олігархів. 

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    На Львівщині в потрійному ДТП загинули люди

     • 13102 переглядiв