“Те, що вірус мутує, - нехай людей це не лякає. Він постійно мутує. Він мутує значно рідше, аніж, наприклад, той самий грип. І все ж таки, у нас немає таких варіантів вірусу, як, наприклад, при денге (гостра інфекційна хвороба - ред.). Там було чотири різних варіантів вірусу... Тут у нас різні варіанти, мутації точкові виникають, які не стосуються ключових фрагментів вірусу..”, - зазначила інфекціоніст.
Також Голубовська підтвердила, що вакцина від грипу щороку оновлюється. Такий варіант можливий і з коронавірусною інфекцією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кенії знайшли 16 нових штамів коронавірусу
“...кажуть, що потрібно буде вакцинуватися, в кращому випадку, кожного року. Я сподіваюся, що буде достатньо одного року. Ще ж ніхто не знає, скільки ці антитіла втримуються в пацієнтів. Якщо зрівнювати з першою коронавірусною інфекцією 2002 року, то тоді були публікації, що антитіла могли зберігатися в людей до двох років. Тут буде... не більше року, я так думаю. Побачимо, час покаже. Я вважаю, що вакцина матиме більше значення для індивідуального захисту конкретної людини. Тому, я вважаю, що важливо починати вакцинувати групи ризику”, - заявила заслужена лікарка.
Також за словами Голубовської, в Україні буде дефіцит вакцини для боротьби з COVID-19, а тому, в першу чергу, потрібно захистити групи ризику та людей, які надають медичну допомогу.
Нагадаємо, днями Голубовська повідомила, що в Україні зростає кількість тяжкохворих на COVID-19, а саме пацієнтів в категорії 50-65 років.