Цитата:
“Це може бути важливий крок для запобігання поширенню хвороби. Особливо, якщо закцентувати увагу на кордонах — на тих, хто прилітає до нас, приїздить. Тому розслаблятися не на часі. Думаю, що зростання захворюваності буде, тому вже треба реагувати. Бо поки що ситуація більш обнадійлива, але вона може дуже швидко змінитися”, — вважає інфекціоніст.
Деталі
Євтушенко вважає, що державі варто навіть заохочувати людей робити тестування на COVID-19.
“Як держава може заохотити? Побільше коментарів від офіційних представників, розповідей про те, що цей штам тяжчим буде. Людям треба пояснювати — аби вони розуміли і йшли тестуватись. Плюс — у нас є сімейні лікарі, які теж можуть бесіди проводити, заохочувати, а не відхрещуватися”, — зазначив інфекціоніст.
Лікар вважає, що наразі Україна має вдосталь резервів, щоб підготуватись до наступної хвилі COVID-19 і пропонувати безкоштовне тестування кожному охочому, щоб виявляти безсимптомних хворих.
До того ж Україна має унікальний запатентований метод тестування на COVID-19 — ІФА-тест на антиген коронавірусу, який діагностує хворобу за 7 днів до появи перших симптомів.
Доповнення
Раніше журналісти УНН підрахували, що держава, купуючи замість експрес-тестів на антиген іноземних виробників — ІФА-тести на антиген українського виробництва, може заощадити за рік 580 млн грн. А це, наприклад, зарплата 64 444 лікарів.