Демонстранти хотіли прорватися через кордони поліції у мерії Салонік у сторону конгресного центру “Веллідіо” на Салонікському міжнародному ярмарку, в якому незабаром прем’єр-міністр Алексіс Ціпрас буде оголошувати про самостійні дії уряду в економічній області після виходу країни 20 серпня із третьої і останньої програми макрофінансової допомоги міжнародних кредиторів. Поліція застосувала проти протестуючих світлошумові гранати і сльозогінний газ, у відповідь у правоохоронців полетіло каміння.
Хмара сльозогінного газу дійшла до конгресного центру, в якому запрошені входять один за одним у центральний вхід. Їм доводиться закривати обличчя хустками і руками від газу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російського бізнесмена запідозрили у фінансуванні заворушень у Македонії
У центрі Салонік великі маніфестації проти політики жорсткої економії проводять провідні профспілкові об’єднання країни, Всегрецький бойовий фронт (ПАМЕ), близький до Компартії Греції (КПГ), а також ряд інших організацій. Ще один великий мітинг проходить у скульптури грецького полководця Олександра Македонського на набережній міста в знак протесту проти угоди, укладеної між Афінами і Скоп’є з перейменування колишньої югославської республіки. На цей мітинг під гаслом “Македонія — це Греція”, який організовується грецькими Всемакедонськими організаціями, у тому числі і представниками грецької зарубіжної діаспори, як очікується, зберуться десятки тисяч людей. Люди йдуть на цю маніфестацію з грецькими прапорами у руках, транспарантами “Македонія — грецька земля”, “Македонія — одна єдина, і вона грецька”.
Безпека в північній грецькій столиці забезпечують близько 5,5 тис. поліцейськи, в тому числі 67 взводів спецназу. Рух по основних вулицях закрито, в центрі заборонена парковка і зупинка. Всі проходи до конгресового центру “Веллідіо” на Салонікська міжнародному ярмарку перекриті поліцейськими кордонами.
Для розробки операційного плану дій грецької поліції проводився ряд нарад в Афінах і Салоніках, в яких брали участь представники ФБР і ЦРУ. Їх присутність пояснюється тим, що в ярмарку бере участь велика делегація з США, яка є почесною країною на нинішньому ярмарку. У складі делегації, яку очолює міністр торгівлі США Уілбур Росс, — представники близько 60 американських компаній.
Нагадаємо, парламент Македонії призначив 30 вересня датою референдуму щодо назви країни, затвердивши таким чином пропозицію уряду.