“Ми повинні розуміти, що ми в тому часі знаходимося, на тій стадії, коли вірус новий, він адаптується до людської популяції — ми адаптуємося до нього. І ось ці тонкі взаємодії — я думаю раніше ніж через два роки, ми нічого цей час спрогнозувати не можемо, крім того, що найближчі пів року у нас будуть дуже важкі”, — сказала Голубовська.
Вона нагадала, що це далеко не перший коронавірус, існуючий в світі, іншими коронавірусами можна хворіти, і по кілька разів, і в цьому немає нічого дивного.
“Ми всі чекаємо одного успішного результату — що він втратить свою агресивність і буде циркулювати, і так, викликати не важкі форми захворювання”, — додала інфекціоніст.
Нагадаємо, згідно з останніми даними МОЗ в Україні зафіксовано 250 538 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 4 779 — летальні.
Респіраторну хворобу COVID-19, інфікування якою викликає коронавірус SARS-CoV-2, вперше зафіксували у китайській провінції Хубей, наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у 188 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.