Деталі
Коли в інтерв'ю одному з американських телеканалів Фаучі запитали про його попередні заяви, що новий різновид COVID-19 легше поширюється, але не несе більшої загрози здоров'ю, він заявив: "Дані, які ми мали після того, як вони вивчали його, не свідчили, що він більш смертоносний".
Але "коли британські науковці більш уважно придивились до показників смертності у певній віковій групі, де цей показник був 1 на 1000 випадків... він підвищився до 1,3 на 1000 випадків у цій певній групі. Це дуже відчутне зростання", - пояснив Фаучі.
Директор Національного інституту алергійних та інфекційних захворювань заявив, що британські дослідники - "дуже компетентна група", й у американських колег "нема підстав їм не вірити", проте експерти у США все ж переглянуть цю інформацію самостійно.
А поки він сказав, що американці "повинні припускати, що той штам, який зараз шириться переважно у Великій Британії, має певне зростання показника, який ми називаємо вірулентність (тобто ступінь хвороботворності, патогенності - ред.), це здатність вірусу приносити більше шкоди, включаючи смерті".
Фаучі окремо зазначив, що, ймовірно, новий штам, який походить із Південної Африки, може "у деяких випадках применшувати ефективність вакцини", але загалом вакцина залишається ефективною.
Що було раніше
Виявлений на початку січня британський варіант коронавірусу не лише швидше передається, але і, можливо, більш смертоносний, заявив на брифінгу в п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Він уточнив, що розроблені вакцини ефективні проти обох варіантів коронавірусу.
На початку тижня ВООЗ оголосила, що британський штам коронавірусу виявлено вже у 60 країнах світу.