Цитата
“Він перебуває під інтенсивним медичним наглядом, проходить усі необхідні лабораторні обстеження, приймає усі прописані ліки. Його життю нічого не загрожує”, — цитує лікарку телеканал Rustavi2.
Деталі
Елефтерова також зазначила, що лікарня не стала “червоною зоною” через поширення коронавірусної інфекції. “Як лікар я закликаю своїх колег утримуватися від драматизації ситуації на користь пацієнтів”, — резюмувала вона.
Погіршення стану
Цього ж дня особистий лікар експрезидента Ніколоз Кіпшидзе повідомив журналістам, що стан Саакашвілі погіршився і той уперше з початку голодування не зміг підвестися з ліжка. За словами лікаря, експрезиденту “важко розмовляти”, наводить його слова “Грузія Online”.
У суботу, 13 листопада, спеціальна пенітенціарна служба Мін’юсту Грузії повідомляла, що стан Саакашвілі стабільний. Однак у разі потреби у тюремній лікарні ув’язненому буде надано невідкладну допомогу, запевнили у відомстві.
Повернення та арешт
Саакашвілі затримали 1 жовтня в Тбілісі. Повідомлялося, що він незаконно перетнув кордон країни.
Колишній грузинський лідер голодує вже 44-й день на знак протесту, оскільки вважає себе політв’язнем.
4 листопада з листа Саакашвілі, який він передав з в’язниці своїм прихильникам, стало відомо, що політик перебуває в критичному стані, а його аналізи незадовільні.
Також зазначалося, що колишній грузинський лідер схуд на 20 кг за час голодування.
Нагадаємо також, що 20 жовтня генпрокуратура Грузії офіційно пред’явила звинувачення Саакашвілі у зв’язку з незаконним перетином кордону. Місцеве телебачення розповсюдило кадри, на яких політик ховається у вентиляційному відсіку вантажівки для перевезення молочних продуктів.
29 жовтня в Грузії порушили кримінальну справу за підозрою в змові з метою насильницької зміни конституційного ладу, повалення або захоплення державної влади. Зазначалося, що окремі особи планували перекривати дороги, щоб перешкодити етапуванню Саакашвілі в іншу тюремну установу або в тюремну лікарню, тим самим створивши неконтрольовану ситуацію і хаос.
Експрезидент також заочно засуджений в Грузії у справах про вбивство банкіра Сандро Гіргвліані і про побиття депутата Валерія Гелашвілі. У першому випадку Саакашвілі засудили до трьох років позбавлення волі, у другому — до шести. Також він є фігурантом справ про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, про погром телекомпанії “Імеді” і розтрату коштів з держбюджету. Справи розглядаються в суді.