ukenru
golova-rb-oon-zayavila-scho-organizatsiya-gotova-do-rozvitku-bud-yakikh-podiy-dovkola-ukrayini

Голова РБ ООН заявила, що організація готова до розвитку будь-яких подій довкола України

 • 17252 переглядiв

КИЇВ. 4 січня. УНН. Рада Безпеки готова до будь-якого розвитку ситуації навколо України, хоча говорити про конкретні кроки у разі загострення поки що зарано. Про це заявила на пресконференції у вівторок постійний представник Норвегії при ООН Мона Юуль, чия країна виконуватиме обов'язки голови у Раді Безпеки ООН у січні, передає УНН.

Цитата

"Поки що рано говорити, що ми робитимемо, якщо ситуація розвиватиметься так, як ви кажете, - сказала вона, відповідаючи на запитання про те, що здійснить РБ ООН у разі загострення ситуації навколо України. - Але можу запевнити, що ми готові до будь-якої ситуації, яка може виникнути, і уважно слідкуємо за тим, що відбувається".

"У 2014 році рада провела величезну кількість зустрічей, прийняла безліч заяв і діяла дуже активно, так що і цього разу ми будемо готові, якщо це станеться. Але, звичайно, ми сподіваємось і молимося, щоб цього не сталося. І ми, як, я впевнена, ви всі теж, вітаємо майбутні переговори між Росією та США на цю тему".

Контекст

Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомляв, що 122 тис. російських військових перебувають на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

15 грудня Генсек НАТО Єнс Столтенберг повторив РФ: Україна і Грузія мають право обирати власні альянси, а "сфери впливу" - уже історія.

17 грудня Росія надіслала США і НАТО пропозиції щодо безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.

Москва презентувала свій графік переговорів із США, НАТО та ОБСЄ щодо "гарантій безпеки" - у межах російсько-американського діалогу на високому рівні в Женеві 10 січня, потім на засіданні Ради Росія-НАТО 12 січня у Брюсселі, а 13 січня у Відні на засіданні постійної ради ОБСЄ.

Очільник дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель вважає абсурдними умови, за яких так звані "гарантії безпеки", яких вимагає Росія, обговорювалися б без Європи.

Україна заявила про бажання брати участь у консультаціях.

Українські Національні Новини

Новини Світу