Цитата
“Звичайно, російські пропозиції на адресу США і НАТО щодо мінімізації загроз у Європі написані з позиції Москви. І все ж таки варто провести їхню ретельну перевірку і сформулювати власну позицію”, — сказав політик в інтерв’ю інформагентству Reuters у суботу, 18 грудня. “Нам потрібно сісти за стіл переговорів. Нам потрібно провести чіткі кордони, проте водночас намагатися знайти вихід із порочного кола ескалації (напруження. — Ред.)”, — додав він.
У новій правлячій коаліції в Бундестазі, яка призначила уряд на чолі з канцлером Олафом Шольцем, СДПН формує найбільшу фракцію. Критики соціал-демократів у Німеччині нерідко висловлюють думку, що ця партія надто лояльно ставиться до нинішнього російського керівництва. Реагуючи на подібні висловлювання опонентів, Мютценіх підкреслив, що він та його соратники по партії “не наївні і знають, з ким їм доводиться мати справу, коли йдеться про Росію”. “І все ж таки варто мати чітке уявлення про те, що інша сторона сприймає як загрозу для себе, навіть якщо не поділяєш її позицію”, — зазначив він.
Голова фракції СДПН про конфлікт РФ та України
На думку Рольфа Мютценіха, президент Росії Володимир Путін хоче змінити у Європі статус-кво. “У минулому Путін неодноразово намагався відвернути увагу від внутрішньополітичних проблем через створення зовнішньополітичної напруженості”, — наголосив соціал-демократ. “Звичайно, Путін хоче змінити статус-кво. Анексія Криму всупереч міжнародному праву була чітким сигналом”, — додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один із лідерів правлячої у ФРН коаліції викликав обурення в мережі, закликавши покласти край “спіралі взаємних погроз” з РФ
Мета нинішніх військових маневрів російської сторони поблизу кордону з Україною, за словами Мютценіха, незрозуміла. “Чи призведе концентрація військ на кордоні до нападу на Україну, ми не знаємо напевно, проте багато хто припускає, що це саме так”, — сказав політик.
У продовження теми України Мютценіх звернув увагу на її внутрішньополітичні проблеми. “Ми заслужено критикуємо те, що відбувається на сході цієї країни. Але ж і в самій Україні (на підконтрольній уряду в Києві території. — Ред.) немає прогресу щодо реформ, — вважає Мютценіх. — Існують проблеми і з незалежністю правосуддя, і з владою олігархів. Україна потребує змін і реформ”.
Водночас соціал-демократ підтримав рішення Північноатлантичного альянсу надати Києву оборонні безпілотники.