“Його статус людини, яка отримала притулок, залишається в силі”, — сказав Валенсія. Так дипломат прокоментував публікації в пресі про те, що ще в минулому році Ассанж в письмовому вигляді відмовився від притулку в еквадорському посольстві.
Як пояснив голова МЗС країни, навіть якщо цей факт мав місце, статус засновника Wikileaks залишається колишнім. “Держава має суверенне право надавати притулок і відкликати відповідне рішення, це не залежить від чийогось запиту. Якщо хтось просить позбавити його притулку, це може статися чи ні, в залежності від рішення держави”, — сказав Валенсія.
У 2012 році Ассанж попросив притулку в еквадорській дипмісії в Лондоні, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, де його підозрюють в “примусі до дій сексуального характеру і домаганні”, а також в зґвалтуванні. Ассанж побоюється, що Швеція може депортувати його в США, де йому загрожує тюремне ув’язнення терміном до 35 років або навіть смертна кара за публікацію секретних документів Держдепартаменту. Висунуті в Швеції звинувачення засновник WikiLeaks відкидає і називає їх політично мотивованими.
Як повідомляв УНН, Ассанж пішов з посади головного редактора WikiLeaks.