Так, раніше М.Бояркін повідомив, що “за допомогою судових рішень намагаються зобов’язати службу поза аукціоном видати 5 спеціальних дозволів на промислову розробку уранових руд”.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Юристи в суді довели бездіяльність чиновників Держгеонадра.
Д.Фролов з цього приводу зазначив, що компанія АЕСУ відстоює своє законне право і вже виграла три суди про видачу Держгеонадра дозволів не на промислову розробку родовищ, а на їх геологічне вивчення.
Він підкреслив, що це два абсолютно різні види діяльності. І промислова розробка родовища неможлива без попередньої розвідки.
“Ми не отримуємо дозволи на промислову розробку. Це не вірно і вводить в оману людей! Наші заяви та документи і рішення суду надаються на отримання дозволів з метою геологічного вивчення з дослідно-промисловою розробкою (родовищ — ред.), А це стадія, яка передує промисловій розробці. Є стадія перша — це геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою, так як уранові руди — це корисна копалина загальнодержавного значення, то законодавство дозволяє отримати дозвіл на геологічне вивчення. Що це означає: ми спочатку робимо геологічну розвідку, бо ці родовища, це навіть не родовища, це рудо прояви уранових руд, і поки немає даних про наявність захищених запасів. Там взагалі може нічого і не бути”, — сказав юрист.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: АЕСУ підписало соцугоди з громадами, де планує розвідку урану.
Також він зазначив, що, в той час, коли проводилися бурові роботи, “знайшли ознаки урану і зараз ми будемо тільки підтверджувати цю інформацію”.
“Може бути таке, що ми проведемо геологічне вивчення, і там взагалі не виявиться промислових запасів, які б було економічно вигідно розробляти”, — сказав він.
“Тому такі заяви глави Держгеонадр, який є керівником спеціалізованого органу державної влади в галузі, щонайменше незрозумілі. Дозволи на промислову розробку уранових руд і дозволи, які ми отримуємо, — це різні документи і різні стадії вивчення родовищ”, — пояснив він.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: У ВР готові розглянути блокування чиновниками Держгеонадра видачі дозволів АЕСУ на вивчення уранових родовищ.
Також правник додав, що компанія АЕСУ звернеться до Держгеонадра за дозволами на промислову розробку уранових руд тільки тоді, коли в результаті геологічного вивчення родовищ підтвердиться інформація про поклади сировини.
При цьому, за словами Д.Фролова, процес вивчення і розвідки покладів може тривати до 5 років.
Як відомо, ГПУ розслідує кримінальне провадження проти посадових осіб Держгеонадра за невиконання рішення суду, прийняті на користь компанії АЕСУ.
Раніше АЕСУ виграли три судові інстанції, які зобов’язали Держгеонадра видати компанії дозволу на розвідку уранових родовищ.
При цьому в АЕСУ повідомили, що не виключають судового позову проти голови Держгеонадра М.Бояркіна за цілеспрямовану дискредитацію компанії.
Нагадаємо, НАБУ 18 жовтня відкрило кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення тимчасово виконуючого обов’язки голови Держслужби геології і надр Миколи Бояркіна.