Цитата
“Польща і Туреччина будуть разом протидіяти використанню білоруським режимом нелегальної міграції для гібридного нападу на НАТО”, — повідомили у МЗС Польщі за підсумками переговорів.
Деталі
Більш детально про переговори повідомляє турецьке агентство Anadolu. Повідомляється, що, згідно з представниками турецького МЗС, під час бесіди Чавушоглу висловив жаль з приводу того, що Туреччину “намагаються показати як частину проблеми, незважаючи на те, що вона не є такою”.
Зазначається, що міністр “висловив жаль з приводу необґрунтованих звинувачень, озвучених у цьому контексті проти Туреччини і турецького національного авіаперевізника Turkish Airlines (THY)”, пише агентство.
Чавушоглу підкреслив, що Туреччина відкидає ці дані про ситуацію, він запропонував колезі направити до Туреччини команду технічних експертів з Польщі.
Додамо, раніше глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен заявила про введення санкцій щодо авіакомпаній “третіх країн”, які сприяють міграційній проблемі, не вказуючи при цьому, про які країни йдеться.
Роль Туреччини у міграційній кризі
Звинувачення на адресу Туреччини звучать на фоні того, що Анкара на відміну від інших країн не призупинила польоти в білоруську столицю. Кілька прямих рейсів до Мінська щодня відправляються з аеропорту Стамбула. За даними німецьких ЗМІ, таких як зокрема DW, серед пасажирів таких рейсів неодноразово були помічені біженці.
Повідомляється, що у Брюсселі та Берліні є побоювання, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган буде експлуатувати тих, хто шукає захисту, як засіб політичного тиску.
Якщо Ердоган спробує “шантажувати ЄС зараз численними міграційними рейсами в Білорусь”, це вимагає однозначної відповіді, за словами Манфреда Вебера, лідера групи Європейської народної партії (ЄНП).
Сам же авіаперевізник Turkish Airlines раніше виступив із заявою, в якій спростував закиди щодо причетності до перевезень мігрантів до Білорусі.
“Деякі ЗМІ стверджують, що рейси Turkish Airlines до Білорусі створюють основу для нелегального імміграційного руху. Ми хотіли б з повагою проінформувати громадськість про те, що твердження у ЗМІ безпідставні”, — заявили в компанії.
Контекст
8 листопада ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилася.
Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела у готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни.
На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони звучали з польського боку.
10 листопада ЗМІ повідомили, що дві великі групи мігрантів зуміли прорватися через білорусько-польський кордон і опинилися на території Польщі.
Додамо
Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС. Прем’єр-міністри цих країн у спільній заяві закликали ООН вжити заходів щодо білоруського керівництва.
В рамках боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.