Деталі
“Росія — це в першу чергу сусід”, — заявив він, відповідаючи на питання ведучого передачі про те, чи є Росія “ворогом, суперником, другом або союзником”. “Іноді бувають нестерпні сусіди, які вас дратують, але це ваші сусіди. Тому потрібно шукати способи діяти разом у спільних інтересах. І з цим сусідом потрібно продовжувати діалог”, — констатував міністр.
Ле Дріан нагадав про зустріч глав МЗС і Міноборони Росії і Франції у форматі 2+2, яка пройшла минулого тижня і визнав, що “вона пройшла не дуже добре”. “Тим не менш, вона сталася. Потрібно залишатися на шляху діалогу, говорити один з одним відверто. І ми констатували, що за темами, де у нас є збіги,... ми можемо рухатися вперед. Це справедливо для ситуації на Кавказі, те ж саме стосується і Ірану”, — пояснив він.
“Росія — це велика країна, іноді у нас є спільні політичні інтереси, є економічні інтереси, які потрібно зберігати, тому що це в наших інтересах. По інших темах нам слід говорити відверто”, — заявив Ле Дріан.
Говорячи про президента Росії Володимира Путіна, він зауважив, що глава Кремля “прагне зміцнити свою владу і збільшити вагу Росії на міжнародній арені”, хоча і “не бажає бачити поруч сильну і єдину Європу”. Ле Дріан також висловив думку, що Росія не зацікавлена у зміцненні відносин Європи з країнами Африки, проте додав, що Франція зробить це одним з пріоритетів свого піврічного головування в Раді ЄС, яке почнеться з 1 січня 2022 року.
La Russie est un “voisin parfois insupportable”, mais avec lequel il faut “garder des chemins de dialogue”, analyse Jean-Yves Le Drian#LeGrandJurypic.twitter.com/oRmNLdWn5w
— Le Grand Jury (@LeGrandJury)November 21, 2021Довідка
Формат діалогу дипломатичних і оборонних відомств Росії і Франції в рамках Ради співробітництва з питань безпеки був створений в 2002 році. Такі консультації регулярно проводилися аж до 2014 року, коли з ініціативи Парижа запланована на березень того року зустріч була перенесена через ситуацію в Україні та російську агресію. Робота в такому форматі відновилася лише у вересні 2019 року в Москві. За підсумками зустрічі, що відбулася тоді після майже п’ятирічної перерви, сторони підтвердили намір продовжувати діалог у такому форматі.