Цитата:
“Паризька хартія — це історичне досягнення. Але взятих на сьогодні зобов’язань недостатньо. І навіть ті зобов’язання, які були взяті в Парижі, не виконуються. Тривожні знаки всюди. Шість років, що минули з 2015 року, були найспекотнішими за всю історію спостережень. Рівень вуглекислого газу перебуває на рекордно високому рівні. Пожежі, повені та інші екстремальні погодні явища посилюються в усіх регіонах. Якщо ми не змінимо курс, у цьому столітті ми можемо зіткнутися з катастрофічним підвищенням температури більш ніж на 3 градуси”, - заявив Гутерріш.
Деталі
Генеральний секретар зазначив, що поточний 2021 рік стане поворотним. Зокрема, він зазначив, що головна мета Організації Об’єднаних Націй у цьому році — створити воістину глобальну коаліцію за нульові викиди до 2050 року.
Він також привітав повернення США в Паризьку угоду щодо клімату.
“За останні чотири роки відсутність ключового гравця створила прогалину в Паризькій угоді, відсутню ланку, що послабило все. Отже, сьогодні, коли ми відзначаємо повторний вступ Сполучених Штатів у цей договір, ми також визнаємо його відновлення в цілому, як і припускали його творці”, - підкреслив він.
Контекст
Паризька хартія щодо клімату була підписана 12 грудня 2015 року у французькій столиці. Держави, що ратифікували цей документ, домовилися не допустити підвищення середньої температури на планеті до 2100 року більш ніж на 2 градуси за Цельсієм порівняно з доіндустріальною епохою.
США приєдналися до Паризької угоди в 2016 році, але президент країни Дональд Трамп, прийшовши до влади, відразу ж оголосив, що Вашингтон відмовляється від участі в цьому договорі.
Після приходу до влади нового президента, демократа Джо Байдена, напередодні, 19 лютого, Сполучені Штати офіційно повернулися в Паризьку хартію щодо клімату.