Цитата
"володимир путін зробив велику стратегічну помилку. Він планував досягти своїх цілей протягом тижня. Зараз йде 13-й тиждень війни, а російські війська вибиті з(-під) Києва, Харкова і з півночі країни. Проте війни непередбачувані. І ніхто не може з впевненістю сказати, коли і чим закінчиться ця війна", - сказав Столтенберг.
Деталі
Генсек НАТО відзначив "мужність та професіоналізм українських солдатів, політичного керівництва на чолі з президентом Зеленським та простих українців". "Це, у поєднанні з безпрецедентною військовою підтримкою союзників і партнерів по НАТО, дозволило протистояти російському вторгненню", - додав він.
Столтенберг зауважив, що Альянс має зараз два завдання: підтримка України та запобігання ескалації.
"Перше завдання НАТО полягає у наданні підтримки, причому у довгостроковій перспективі. Тому звертаюся до союзників поповнити запаси. Тому що це все більше і більше війна на виснаження", - зазначив Генсек.
"Друге завдання - не допустити ескалації. (...) Війна в Україні огидна, жорстока. Ми бачимо жертви серед мирного населення, бомбардування, розруху, руйнування міст. Але якщо вона переросте у повномасштабну війну між НАТО та росією, вона завдасть значно більших збитків, тому ми зобов'язані поводитися так, щоб не вести до ескалації, і ми робимо це, частково пояснюючи це тим, що ми підтримуємо Україну, але НАТО не бере участі у війні. Ми підтримуємо Україну у відстоюванні права на самооборону, закріпленого у Статуті ООН", - наголосив він.
Відповідаючи на запитання, якими військовими методами НАТО запобігає ескалації, Генсек зазначив - "значно збільшивши військову присутність у східній частині Альянсу".
"Присутність НАТО на східному фланзі обговорюватиметься на мадридському саміті в червні під час обговорення нової стратегічної концепції. Країни Східної Європи хотіли б, щоб ця присутність була постійною, а не ротаційною, як зараз. (...) Я очікую, що на мадридському саміті лідери НАТО погодяться збільшити свою присутність на східному фланзі та у регіоні Чорного моря", - повідомив Столтенберг.
За його словами, йдеться не лише про більшу кількість військ, а й про те, що називається "активаторами": "ППО, артилерія, попередньо встановлене спорядження, запаси і, звичайно ж, можливості швидкого посилення".
Доповнення
Генсек НАТО вважає, що війна, скоріш за все, закінчиться за столом переговорів. Питання в тому, коли і як