Кіберзлочини
Крім того, від Росії зажадали притягнути до відповідальності тих, хто, діючи на її території, здійснює кіберзлочини. Так, учасники "сімки" чекають, що Москва буде "виявляти, припиняти діяльність і притягати до відповідальності тих, хто в межах її кордонів проводить атаки з метою викупу, зловживає віртуальною валютою для відмивання цих коштів і здійснює інші кіберзлочини".
"Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником"
Окрема частина заяви присвячена війні на сході України. G7 підтвердила свою підтримку "територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів". Москва в цьому зв'язку має "послабити напруженість" в регіоні, діяти в рамках взятих на себе міжнародних зобов'язань, а також відвести "російські війська і техніку" від східного кордону України і з Кримського півострова, підкреслюється в комюніке.
"Ми як і раніше твердо дотримуємося точки зору, що Росія є стороною конфлікту в Східній Україні, а не посередником", - йдеться далі в заяві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Саміт G7: голова Єврокомісії каже, говорили про Україну і реформи
Члени "Великої сімки" підтвердили підтримку "нормандського" процесу в інтересах виконання мінських угод, а також закликали Москву і "підтримувані нею збройні формування" знову продемонструвати свою прихильність припиненню вогню.
G7 зацікавлена в прозорих відносинах з Москвою
В цілому від Росії зажадали припинити "дестабілізуючий поведінку і зловмисну діяльність", включаючи "втручання в демократичні системи інших країн". Разом з тим країни "сімки" вказали, що зацікавлені в "стабільних і передбачуваних відносинах з РФ" і будуть продовжувати взаємодіяти з нею "в областях, що представляють взаємний інтерес".
Саміт G7 проходив в британському графстві Корнуолл з 11 по 13 червня.