Цитата
"Ми знаємо про причетність російського уряду до надання матеріальної підтримки розгортанню угруповання Вагнера в Малі", – йдеться у повідомленні французького МЗС. Там закликали Росію "повернутися до відповідальної та конструктивної поведінки" у Західній Африці.
Деталі
З 2012 року Малі намагається стримати повстання ісламських екстремістів. Повстанців-екстремістів було вимушено відсторонено від влади в північних містах країни за допомогою військової операції під проводом Франції, але вони перегрупувалися в пустелі та почали атакувати малійську армію та її союзників.
У червні полковник Асімі Гойта склав присягу як президент перехідного уряду Малі після здійснення другого за дев'ять місяців перевороту. Малі стикається з зростаючою ізоляцією від міжнародної спільноти через захоплення влади хунтою. Вибори мають відбутися в лютому, але є побоювання, що вони будуть відкладені.
"Ми глибоко шкодуємо про вибір перехідної влади Малі використовувати і без того дефіцитні державні кошти для оплати іноземних найманців замість підтримки збройних сил Малі", - йдеться у заяві Франції.
ПВК Вагнера звинуватили західні уряди та експерти ООН у порушеннях прав людини в Центральноафриканській Республіці та через участь в конфлікті в Лівії. Франція та Німеччина заперечують проти присутності їх найманців у Малі.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що компанія має "законне" право перебувати в західноафриканській країні, оскільки її запросив перехідний уряд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Cанкції ЄС проти ПВК "Вагнер" засновані на зізнаннях бойовиків під час української спецоперації - розслідувач Bellingcat