“Термін подачі заявок на участь в конкурсі з приватизації ОПЗ вийшов . Хотілося б сказати „ставки зроблені, ставок більше немає“, але проблема в тому, що їх і не було. Буквально годину тому стало відомо, що компанії, які вважаються головними претендентами на покупку 99,6% акцій заводу — ПрАТ „Укрнафтобуріння“ і DCH — відмовилися від наміру брати участь в аукціоні”, — написав М.Щуріков.
Також він зазначив, що керівник юридичного відділу “Укрнафтобуріння” зазначив, що компанії могли відмовитися від конкурсу через умови договору купівлі — продажу, і з огляду на стан заводу для інвесторів це і так була б ризикована покупка, але ще й керівництво Фонду Держмайна зробили умови договору такими, щоб затягнути процес купівлі — продажу ОПЗ.
“Фонд затягував процес, в результаті чого у випадку з „Укрнафтобурінням“ підписання сторонами проекту договору про конфіденційність розтягнулося на 2 тижні. Також фонд Держмайна не надав представникам компаній можливості очно брати участь в переговорах щодо умов договору, внаслідок чого не були обговорені деякі спірні питання... Виходячи зі слів представників компаній, можна зробити висновок, що це не стан заводу саме по собі створює для учасників високий ризик втрати інвестицій. Цей ризик створює Ігор Білоус зі своїм відомством: він темнить, тягне час і очевидно діє не в інтересах держави”, — наголосив М.Щуріков.
Нагадаємо, раніше І.Білоус заявив, що у разі провалу продажу ОПЗ, його приєднають до іншого активу, який має газ.
При цьому, на думку експертів, черговий зрив приватизації ОПЗ та приєднання його до “Нафтогазу” стане реалізацією корупційної схеми.
У ВР вважають, що у разі, якщо події розгортатимуться саме так, то іноземці не мовчатимуть.
Як повідомляв УНН, експерт Ю.Корольчук зазначав, що приватизацію ОПЗ можуть знову відкласти.